ΓΙΑΝΝΕΝΑ WFC ισοπαλία 2-2 με τις Αβαντίδες Χαλκίδας

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο αγώνας για την ομάδας απέναντι στην ομάδα της Χαλκίδας στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α’΄Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών. Ο αγώνας διεξήχθη υπό συνεχή βροχή κάνοντας το παιχνίδι των παιχτριών και από τις δύο ομάδες ακόμη πιο δύσκολο.
Η ομάδα μας βρέθηκε να χάνει 1-0 από νωρίς μετά από λάθος της άμυνας μας. Στο 17ο λεπτό η Κούκα εκτέλεσε φάουλ και βρήκε την Καραγιαννίδου που ισοφάρισε και έκανε το 1-1.
Στην επανάληψη, μόλις στο 46’ η Ζαχαράτου μετά από ασιστ της Ράπτη έκανε το 2-1, φέρνοντας την ομάδα μας μπροστά στο σκορ. Δυστυχώς όμως στο 60’ οι Αβαντίδες κατάφεραν να ισοφαρίσουν.
Το επόμενο Σαββατοκύριακο δεν υπάρχουν αγώνες λόγω της διεξαγωγής του αγώνα της Εθνικής με το Μαυροβούνιο. Για την 4η αγωνιστική, αντιμετωπίζουμε την Τρίκαλα 2011 στις 17/11 εκτός έδρας.