Αργυρός Πρωταθλητής ο Ρέμος Βελλής στη Πρώτη του συμμετοχή στην Ελίτ Ανδρών!

Ο Ρέμος Βελλής αναδείχθηκε Αργυρός Πρωταθλητής Ελλάδας στη Α Κατηγορία Ελιτ Ανδρών στη κατηγορία των -57 κιλών στη πρώτη του εμφάνιση στην Elit Ανδρών ο αθλητής του Tiger Boxing Club "EL LOKO" με προπονητή το Μάκη Στάθη στα προκριματικά πέρασε bye αντιμετωπίζοντας τον αθλητή του Phenix Boxing Club από την Αθήνα τον οποίο μετά από καθολική υπεροχή κ στους 3 γύρους νίκησε 5-0 με ομόφωνη απόφαση των κριτών στο Τελικό βρέθηκε αντιμέτωπος με τον Αλικ Λαγκασασβιλι αθλητή του Ολυμπιακού ο LOKO και παρότι πραγματοποίησε καταπληκτική εμφάνιση κερδίζοντας το χειροκρότημα κ την αποθέωση της εξέδρας με τις αποφύγες κ τη φοβερή του κινηση οι κριτές του στέρησαν στο 3ο γύρο το Χρυσό μετάλλιο με πλειοψηφική απόφαση 3-2 κερδίζοντας το Αργυρό μετάλλιο και τη πρόκριση για το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Under 22.

Θερμά Συγχαρητήρια στον Αθλητή μας όπου μετράει 4 συνεχόμενα πρωταθλήματα με 2 χρυσά κ 2 αργυρά μετάλλια κ 3 πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα με 1 αργυρό κ 2 χάλκινα μετάλλια (παίδων κ νέων) ο Καλύτερος Γιαννιώτης αθλητής υπόσχεται ότι θα έχει μια λαμπρή πορεία και στους Άνδρες Remos Velis " EL LOKO"

Τη 3η θέση κέρδισε κ ο αθλητής μας Σταυράκης Θεόδωρος στη κατηγορία των -60 κιλών όπου παρότι νίκησε τον αθλητή της ΑΕΚ στα προκριματικά Κοντοπανο Κωνσταντίνο έσκισε το μάτι του κ δε κατάφερε να αγωνιστεί στα ημιτελικά σταματώντας εκεί τη πορεία του κερδίζοντας το χάλκινο μετάλλιο.

Το Tiger Boxing Club ο μοναδικός σύλλογος που εκπροσώπησε τη πόλη μας σε ακόμη μια μεγάλη διοργάνωση επέστρεψε με 2 μετάλλια στις αποσκευές του και αναδείχθηκε για ακόμη μια φορά ο καλύτερος σύλλογος σε όλη τη Δυτική Ελλάδα.