ΟΜΙΛΙΑ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ /ΔΕΘ

Οι Γιαννιώτες αθλητές στο 35ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αγωνιστικής Αναρρίχησης!

Με 4 αθλητές έλαβε μέρος ο Ορειβατικός Σύλλογος Ιωαννίνων στο 35ο πανελλήνιο πρωτάθλημα αγωνιστικής αναρρίχησης (αγώνισμα δυσκολίας), αγωνιστικών κατηγοριών, το οποίο διεξήχθη στην Αθήνα το Σαββατοκύριακο 11-12 Μαΐου. Στην κατηγορία παίδων, ο Ορέστης Τριανταφύλλου κατέλαβε την 5η θέση, παρότι είχε περάσει στον τελικό ως δεύτερος, ο Μαρίνος Φαλτσέτας τερμάτισε 9ος, χάνοντας τον τελικό για μια θέση, και ο Άγγελος Γιούλης 12ος. Στην κατηγορία ανδρών, ο Κυριάκος Χαραράς, στη πρώτη του συμμετοχή στο αγώνισμα, κατάφερε να προκριθεί ως 6ος στον τελικό, ανάμεσα σε πολύπειρους αθλητές, δυστυχώς όμως, λόγω ενός μικρού τραυματισμού στο γόνατο δεν κατάφερε να αγωνιστεί στον τελικό και κατέλαβε την 8η θέση. Ο ΕΟΣ Ιωαννίνων θέλει να δώσει συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές του και να ευχηθεί ταχεία ανάρρωση στον Κυριάκο Χαραρά.